3D Printers

3D printing as a method of prototyping, is getting popular now. Mootooh are offering affordable personal 3D printers as well as professional industry use.

FORUM

FORUM|FAQ|NEWS

212 Reklam Mootooh firmasının Türkiye Distribütörlüğünü üstlendi
Time:2014-04-02     Posted by:mootooh     Hits:

mootooh Dijital baskı makineleri pazarına Mootooh markasıyla giriş yapan 212 Reklam, müşteri memnuniyeti ilkesiyle büyümeyi hedefliyor.

212 Reklam, dijital baskı makineleri üreticisi Mootooh firmasının Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. 212 Reklam yetkilileri DPES Fuarı’na katılan Mootooh firmasını ziyaret etti. Fuarda Mootooh Genel Müdürü Sola Gua ve 212 Reklam’dan Mustafa Karataştan ve Tunç Susup bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle Mootooh firmasının faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Sola Guo: 2003 yılında kurulan firmamız, 2011 yılı itibariyle yeni tesislerine geçti. Genel olarak large format printer konusunda faaliyet göstermektedir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Mootooh hangi alanlarda ne tür çözümler sunmaktadır?

Sola Guo: Faaliyetlerimizi iki bölümde sürdürmekteyiz. Bunlardan biri large format yazıcılar, ikincisi 3D printerlardır.  Large format printer grubunda, eko solvent, Flatbet UV ve bu yıl içinde üretimini planladığımız süblimasyon makineleri yer alıyor. Bununla birlikte süblimasyon dışında direkt kumaş üzerine baskı makineleri de geliştirilecek. 2014 yılında üretimini planladığımız makinelerle ilgili olarak Çin’in en büyük tekstil üreticisi ile ortak bir çalışma yürütmekteyiz. Makinelerimiz bu fabrikada test edilip gerekli Ar-Ge çalışmaları sürdürülüyor. Muhtemelen 2014 yılı sonuna doğru makinelerimiz satışa hazır olacaktır.

Eko solvent grubunda, 1.5, 1.6, 1.8, 2.6, 3.2 ebatlarında makinelerimizbulunmaktadır.  Her bir makine kendine has özellikleri olmakla birlikte, 1, 2, 4 kafa seçeneğine kadar makinelerimiz var. Şu anki makinelerimizin hepsinde DX5 kafa teknolojisi kullanılmaktadır. Ayrıca Ricoh ve Seiko kafalı makinelere ait testlerimiz sürüyor. Yakın zamanda makinelerin üretimine başlayacağız.mootooh3d

Türkiye pazarına 212 Reklam firmasıyla giriş yaptınız. Bu işbirliğinden beklentileriniz nelerdir?

Sola Guo: 212 Reklam firması ile yaptığımız anlaşmayla Türkiye pazarına giriş yapıyoruz. ürünlerimizin kalitesi ve özellikleriyle pazarda çok iyi noktalara ulaşacağına inanıyorum. 212 Reklam’da bu konuda bize destek olacaktır. Onların bilgi birikimi ve tecrübesi bizim makine performansımızla Mootooh kısa sürede Türkiye pazarında çok iyi yerlere gelecektir. Bizim şirket olarak amacımız çok makine satmak değildir. Mootooh, kullanıcısını memnun etmeyi kendisine prensip edinmiştir. Bu sebeple son kullanıcının bu makinenin performansından memnun olduğunu duymak bizim için yeterlidir.

Neden Mootooh firmasını tercih ettiniz?

Mustafa Karataştan: Yaklaşık 6 yıldır bu sektörün içindeyiz. 212 Reklam olarak 2 yıldır açıkhava reklam sektörüne hizmet vermekteyiz. Malzeme konusunda yürüttüğümüz faaliyetlerimizi artık dijital baskı ve teknik servis hizmetini ilave ettik. Teknik serviste tecrübeli arkadaşımız Tunç Bey ile birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. DPES Fuarı’nda görüştüğümüz Mootooh ile distribitörlük anlaşmamızı imzaladık.

Sizde 212 Reklam firmasına katıldınız. 212 Reklam’daki hedefleriniz nelerdir?

Tunç Bey: Mustafa Bey ile yaptığımız görüşmede, ortak fikirlerimiz olduğunun farkına vardık. Biz her zaman müşteri memnuniyetini esas almaktayız. Mootooh ile uzun süredir işbirliği içindeyiz. Makineler üzerinde gerekli testlerimizi yaptık. Mootooh firmasının doğru firma olduğuna karar verdikten sonra bu fuarda anlaşmamızı imzaladık.

mootooh3dTürkiye pazarının genel yapısını nasıl görüyorsunuz?

Tunç Susup: Türkiye farklı ve gelişen bir Pazar konumundadır. Müşteri memnuniyetini sağlamak gerçekten zor. Örneğin İran veya Dubai gibi ülkelerde müşteriler satıcı firmalara giderken, Türkiye pazarında bunun tam tersi yaşanıyor. Bu durumu bir bakıma avantaj olarak görmekteyiz. Ziyaretlerimizde müşterinin ihtiyacı olan ürünü ve makineyi daha rahatlıkla testi edebiliyoruz. Mootooh firmasının seçmemizdeki en önemli sebeplerden bir diğeri de ürün çeşitliliği oldu. 1,50 ebattan 3,20 ebada kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Mootooh ile eko solvent ve laminasyon makineleri konusunda çalışacağız. Mootooh 2003 yılında bu yana eko solvent makineler üzerinde çalışıyor. Dolayısıyla bu konuda uzmanlaştı.

Türkiye pazarına yönelik bir mesajınız var mı?

Sola Guo: Bizim için en önemli güçlü bir partnerle pazarlara giriş yapmak. Bunun için 212 Reklam ile yaptığımız işbirliğinden son derece memnunuz. Çok güzel bir işbirliğiyle pazarda çok güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.

Mustafa Karataştan: Türkiye gerçekten çok büyük bir Pazar. Çok iyi bir markayla anlaştığımızı düşünüyorum. Konusunda uzman çok başarılı bir ekibe sahibiz. Güzel ve başarılı işler yapacağımıza inanıyorum.

Tunç Susup: Müşterilerimizi ailenin bir parçası olarak görmekteyiz. Bu aileyi mutlu etmek için elimizden gelen tüm çaba göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye pazarı için en iyi marka ve makineleri seçiyoruz.

mootooh3d

212 Reklam Mootooh firmasının Türkiye Distribütörlüğünü üstlendi Title:212 Reklam Mootooh firmasının Türkiye Distribütörlüğünü üstlendi
Posted by:mootooh
URL:http://en.mootooh3d.com/news/10.html
Shenzhen MOOTOOM Engineering Co., Ltd.
BACK】-----【Print】-----【TOP
<< Previous:This is the first Next: eBay Debuts 3D Printing iPhone App >>